Sponsorzy główni:
MUKS Widzew łódź

Grot Widzew Łódź - Lider Swarzędz

9 sty 2023 | 08:06

Widzew przegrał kolejne spotkanie, w 15 kolejce uległ we własnej hali Liderowi Swarzędz.

Grot Widzew Łódź - Lider Swarzędz 53:58 (14:14, 18:24, 10:9, 11:11). Punkty dla Widzewa: Janicka 16, Kudelska 12, Gzinka 10, Pawlak 6, Bołbot 4, Józefowicz 3, Bandoch 2, Gortat, Kacprzyk-Rosiak, Kurzawska, Sierakowska i Yunisova po 0.
Przegrany mecz, ale jakże zgoła inny obraz gry. Bardzo wyrównane całe spotkanie. Przespany fragment 2 kwarty, sprawił że przyjezdne osiągnęły kilkupunktową przewagę. I trudno Widzewowi było ją później zniwelować. Brakowało u naszych systematyczności w budowaniu akcji ofensywnych i zdobywaniu punktów. Długimi okresami dobra gra w obronie, przeplatana kuriozalnymi błędami i gapiostwem. Co widzewianki mozolnie odrobiły, przeciwniczki poprawiały swoje akcje, ponawiały i zdobywały łatwe punkty. To podcina skrzydła i odbiera animusz.
Dlatego należą się brawa naszym koszykarkom. Braku ambicji i woli walki nie można im odmówić. Trener Chodera dwoiła się i troiła na linii, by dodatkowo motywować. Brakło dwóch, trzech udanych akcji by przeciwnika złamać i zawojować. To nastraja optymizmem na przyszłość. Wierzę, że upragnione zwycięstwo przyjdzie już niebawem ...